MikroKods

Ģeotelpiskās informācijas
un tālizpētes tehnoloģijas

Par Mums Aktualitātes Programmatūra Pakalpojumi Apmācība Mērniekiem Būvniekiem Pašvaldībām Tālizpēte Jautājumi un atbildes Sadarbība

Aktualitātes

MikroKods sniegtā tiešraide Latvijas Pašvaldību savienībā

2018.gada 24.maijā SIA MikroKods valdes loceklis Ints Lukss sniedza tiešraides prezentāciju Latvijas Pašvaldību savienībā par realitātes 3D modelēšanu un tās praktisko pielietošanu kultūras mantojuma aizsardzības un citu pašvaldību uzdevumi risināšanai. Tiešraides videoierakstu var noskatīties Šeit.

Aktualitātes Bentley un Hexagon programmatūrā 2018.gadā

2018.gada 2.martā Pētersalas biznesa centrā norisinājās seminārs, kurā SIA MikroKods pārstāvji informēja par tiem jauninājumiem, kas ieviesti kompāniju Bentley Systems un Hexagon Geospatial izstrādātajā programmatūrā. Šeit Jūs varat iepazīties ar šī semināra prezentācijām.

Bentley CONNECT jaunumi 2018.gadā (Oto Lukss)
Jaunumi Bentley Systems un Hexagon Geospatial programmatūrā (Ervins Stūrmanis)
Kas jauns ContextCapture? (Ints Lukss)
Telpisko izmaiņu nepārtraukts monitorings no fotogrammetrijas un lāzerskenēšanas. No 3D uz 4D (Ervins Stūrmanis)
3D datu izmantošanas iespējas (Oto Lukss)
ADTI vide un datu ielasīšana CONNECT versijā (Oto Lukss)

Meistarklase realitātes 3D modelēšanā 31.maijā

Pēdējos gados arvien biežāk ikdienā dzirdam tādus jēdzienus kā 3D modelis, Viedā pilsēta (SmartCity) vai realitātes modelis. Arī SIA MikroKods pēdējā gada laikā mērķtiecīgi uzkrājusi vērā ņemamu pieredzi realitātes modeļu izstrādē, sagatavojot vairāku kultūrvēsturisku un infrastruktūras objektu 3D modeļus, kurus iespējams apskatīt demonstrāciju vietnē un video versijā.

Šā gada 31.maijā Rīgā, Hotel Islande norisinājās REALITĀTES MODELĒŠANAS MEISTARKLASE, kurā mēs dalījāmies ar pieredzi aktuālu datu par reālo pasauli iegūšanā, to apstrādē un izmantošanā, kas balstīta uz fotogrammetrijas un lāzerskenēšanas metožu pielietošanu. Šeit Jūs varat iepazīties ar minētajā meistarklasē demonstrētām prezentācijām.
Realitātes modelēšana mūsdienu skatījumā: tautas fotogrammetrija un lāzerskenēšana (I.Lukss).
Fotogrammetriskās uzņemšanas plānošana un veikšana (I.Lukss).
3D modelēšana ar Bentley ContextCapture (E.Stūrmanis).
3D režģa modeļa pārlūkošana ar izmantošanu (E.Stūrmanis).
Realitātes modeļa publicēšanas iespējas internetā (I.Lukss).
3D modelēšanas datu elementārā apstrāde ar brīvā koda programmatūru (I.Lukss).
3D modelēšanas datu iekļaušana MicroStation saimes programmatūrā (O.Lukss).
Lāzerskenēšanas punktu mākoņu pielietošana būvniecībā un rekonstrukcijā (M.Kaļinka).

Vairāk informācijas par 3D modelēšanu un tās pielietojumiem ir iegūstama apskatā "Realitātes 3D modelēšana un tās pielietojumi".

BIM and BEYOND - Baltic Tour (2016. gada 18.-20. oktobris)

Baltijas ceļojums - "BIM un Beyond - Baltic Tour" ir noslēdzies. Pateicamies visiem, kas pagodināja ar savu klātbūtni šī ceļojuma Rīgas etapu. Mūsu un starptautisko ekspertu prezentācijas ir aplūkojamas šeit:

  1. Ielūgums un programma
  2. Asset Management Strategic Direction – Beyond BIM. Frederik Boersma, Utilities Solutions Director, Bentley Systems
  3. MicroStation CONNECT Edition - Information Modeling for Infrastructure Professionals. Urmas Jüriorg, CAD-süsteemide OÜ, Estonia
  4. Modernā fotogrammetrija – realitātes iegūšana ģeodatu apstrādei. Ints Lukss, Ervins Stūrmanis, SIA MikroKods, Latvija
  5. Digital City - 3D City - Smart City. What's Next? Dr. Arūnas Urbšys, UAB „IN RE“, Lithuania
  6. “Auragen” Cogeneration Power Plant, Tallinn, Estonia. Pipelines Detail Design. Visvaldas Šavelskis, SWECO, Lithuania
  7. Client story: Fotogrammetry in service of open mine surveyors. Kaja Paat, Inseneribüroo STEIGER OÜ, Estonia
  8. Common Data Environment for BIM Process Management. Dr. Arūnas Urbšys, UAB „IN RE“, Lithuania
  9. Būvju datu ģeotelpiskā pārvaldība valsts līmenī. Oto Lukss, SIA MikroKods, Latvija
  10. Technology update for Utilities Management. Frederik Boersma, Utilities Solutions Director, Bentley Systems, Tomas Stanek, Channel Sales Manager, Bentley Systems

Bentley Connect Edition un citi jaunumi

Bentley Connect Edition ir iznākuši šādiem bāzes produktiem:

Ir iznācis MicroStation/PowerDraft v8i (Select Series 4) atjauninājums, kur cita starpā ir iespēja strādāt ar 3D modeļiem ContextCapture .3mx formātā, kā arī fonā izmantot Microsoft Bing Maps un lietot Bentley Connect mākoņdatošanu. Līdzīgs atjauninājums paredzēts arī Bentley PowerSurvey v8i.

Jaunumi realitātes modelēšanā

Paplašinot savu realitātes modelēšanas programmatūras saimi, kompānija Bentley Systems pagājušā gadā ir iegādājusies kompāniju e-on, kas specializējusies šajā nozarē. Līdz ar to 3D modeļus, kas tiek veidoti ar dažādām Bentley saimes programmām, var vizualizēt un animēt reālajā laikā ar Bentley LumenRT un rezultātu nodot pasūtītājam vai publicēt kā LumenRT LiveCubes.

Vairāk informācijas LumenRT aprakstā.

Iznākusi modernās fotogrammetrijas programmas Bentley ContextCapture versija 4.2.0. Tā atbalsta 3D modeļu ar tekstūrām eksportu uz ESRI ARCScene formātu i3s.

Mūsu veidotos realitātes 3D modeļus var aplūkot mūsu demonstrāciju lapā demo.mikrokods.lv.

Zemes pārvietošanās monitorings

Mūsu partneris - kompānija Planetek Italia S.r.l. piedāvā mākoņdatošanas risinājumu zemes pārvietošanās monitoringam, izmantojot Eiropas kosmosa aģentūras (ESA) Copernicus programmas satelītu Sentinel 1 datus. Tas varētu būt noderīgs organizācijām, kuru pārziņā ir paaugstināta riska infrastruktūras objekti tādi kā dambji, tilti, ceļi un dzelzceļi. Sīkāka informācija par kompāniju un šo risinājumu ir šeit.